Czego się wystrzegać, urządzając dom?

Czego się wystrzegać, urządzając dom?

Przeprowadzka bądź remont domu to zazwyczaj ekscytujący moment w życiu, ale zarazem wymagający sporo pracy. Jednym z najtrudniejszych zajęć jest jego urządzenie. Dlatego doradzamy, czego powinieneś się wystrzegać podczas wykonywania tego zadania.

Naturalne drewno w kuchni

Mając blat wykonany z takiego tworzywa, trzeba szczególnie uważać na różnego rodzaju płyny. Wiadomo, że w kuchni często coś wylewa się, gdyż to nieodzowny element przygotowywania posiłków. Naturalne drewno bardzo szybko nasiąka, więc lepszym pomysłem są blaty imitujące drewno albo zastosowanie profesjonalnej impregnacji.

Gres polerowany na podłodze

Problem przy tak wykończonej podłodze dotyczy przede wszystkim sprzątania. Ogromnym wyzwaniem jest umycie podłoża wykonanego z gresu polerowanego w taki sposób , aby uniknąć smug.

Parkiet wykonany z miękkiego drewna

Mowa tu chociażby o drewnie jesionowym. Istnieje wielkie ryzyko zniszczenia takiego parkietu na przykład zrobienia w nim nieodwracalnych wgnieceń. Przy każdej czynności trzeba zachowywać szczególną uwagę.

Lustro zawieszone zbyt blisko umywalki

Oczywiście w łazience lustro jest wręcz niezbędnym elementem, ale przy wybieraniu miejsca dla niego warto wziąć pod uwagę, że zbyt bliski kontakt z umywalką spowoduje, że będzie ciągle pochlapane. Przez to po praktycznie każdym korzystaniu z umywalki będzie trzeba czyścić lustro.

Jasna skóra kanapy

Bardzo łatwo jest ją zabrudzić i to pierwsza jej wada. Druga dotyczy przetarć, które robią się w dość szybkim tempie i wyglądają bardzo nieestetycznie. Ewentualnie warto pomyśleć o kupnie narzuty.

Niepoprawne połączenia kolorystyczne

Eksperymentowanie jest ciekawym zajęciem, ale na tyle ryzykownym, że bardzo łatwo jest przekroczyć pewne granice. Kompletne niedopasowanie kolorystyki nie będzie traktowane jako oryginalność, tylko jako niewypał.

Czego jeszcze należy unikać?

  • Złe zaplanowanie budżetu, przez co w połowie prac okazuje się, że brakuje pieniędzy;
  • Wykończenie całej łazienki czarnymi płytkami;
  • Niewłaściwe oświetlenie;
  • Całkowite zasłanianie okien firankami i zasłonami.

Autor

  • Zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Jego zainteresowania, to budowa serwisów sieciowych pod względem użyteczności i dostępności dla innych użytkowników. Po godzinach zgłębia tematykę finansów, ekonomii i inwestycji.

2 thoughts on “Czego się wystrzegać, urządzając dom?

  1. Do salonu zakupiłem jasną kanapę i to był błąd. Niestety teraz jest zabrudzona i za nic nie da się jej wyczyścić.

  2. Urządzając dom należy wystrzegać się tanich podróbek. Wykonane z miękkiego drewna meble kuchenne po jakimś czasie zaczną wyglądać brzydko i po prostu się zniszczą.

Comments are closed.