Dom to zakup raz na całe życie. Czy zakup domu do remontu jest dobrym wyborem?

Dom z reguły kupuje się na całe życie. Mało osób podejmuje decyzję o wyprowadzce z domu po kilku latach zamieszkiwania. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, jednak z reguły raz kupiony dom staje się miejscem, w którym rodzina będzie żyć przez wiele lat. Czy dom do remontu może być dobrym wyborem? Wbrew pozorom tak i to z kilku powodów.

Dom do remontu to mniejszy wydatek

Ceny domów nowych lub prawie nowych są zaskakująco wysokie. Domy do remontu oczywiście są wielokrotnie tańsze. Już to powinno skłaniać do zastanowienia czy nie warto kupić takiej nieruchomości. Za dom do remontu można zapłacić naprawdę niewiele i spokojnie go remontować w miarę możliwości finansowych. Oczywiście w przypadku konieczności znacznego remontu, jest też inne rozwiązanie, a mianowicie wykonanie wszelkich prac jeszcze przed wprowadzeniem się. Zarówno na dom do remontu jak i na jego koszty można otrzymać kredyt, więc sfinansowanie nawet poważnych koszów remontu nie musi być problemem.

Dom do remontu i z dużą działką

Ciekawą opcja jest dom do remontu, który jest zlokalizowany na dużej działce. W takim przypadku istnieje ciekawa opcja, a mianowicie podział dużej działki na dwie lub kilka części, wytyczenie działek budowlanych i ich sprzedaż. Uzyskanie pieniądze z powodzeniem można przeznaczyć na remont kupionego domu. Najczęściej – w przypadku bardzo dużych działek – pieniądze ze sprzedaży części z nich wystarczą nie tylko na remont domu ale na inne wydatki. Najczęściej zostają też jako oszczędności.

Dom do remontu można wyremontować zgodnie ze swoimi planami

Dużą zaletą domów do remontu, jest możliwość wykonania wszelkich prac remontowych i adaptacyjnych zgodnie ze swoimi planami. Kupując niewymagający remontu dom z rynku wtórnego, oczywiście też jest taka możliwość, jednak jest to opcja nieopłacalna, tym bardziej jeśli remont nie jest koniecznością, a cena domu była wysoka. Dom do remontu zawsze jest mniejszym wydatkiem, a konieczne prace można tak zaplanować, by po zakończeniu remontu nieruchomość spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Warto więc kupić dom do remontu,nawet mając w planach pozostanie w nim na lata. Odpowiednio zrobiony może stać się wymarzonym gniazdkiem do życia, w którym codzienne przebywanie będzie wielką przyjemnością.

Autor

  • Zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Jego zainteresowania, to budowa serwisów sieciowych pod względem użyteczności i dostępności dla innych użytkowników. Po godzinach zgłębia tematykę finansów, ekonomii i inwestycji.

2 thoughts on “Dom to zakup raz na całe życie. Czy zakup domu do remontu jest dobrym wyborem?

  1. Myślę że zakup domu do remontu może być całkiem dobrym pomysłem, ale na remontach trzeba się znać. Jeśli samemu nie potrafisz wyremontować domu, to przynajmniej musisz wiedzieć jak przypilnować fachowca.

  2. Zakup mieszkania do remontu to nie jest proste zadanie. Trzeba skalkulować koszty, aby nie okazało się, że remont będzie droższy, niż gotowe mieszkanie.

Comments are closed.