Przyszłość na wyciągnięcie ręki – planowanie samorozwoju.

CCoraz więcej osób pragnie się rozwijać i zdobywać kwalifikacje. Wysoka jakość jest ważna, sprawdza się doskonale i ma znaczenie dla niejednej osoby.
Polacy lubią rozwijać się, szukają kursów i warsztatów.
Nie zawsze jest to rozwój kompetencji twardych, często są to kompetencje miękkie takie, jak:

  • autoprezentacja,
  • asertywność,
  • zarządzanie czasem,
  • zarządzanie sobą w czasie.

Dla przyjemności organizowane są warsztaty z ceramiki, fotografii czy malarstwa lub gotowania i pieczenia.

Jak zaplanować samorozwój?

Należy określić jako rodzaj kariery nas interesuje i zaplanować ją starannie – na przykład ukończyć studia, nauczyć się dwóch, trzech języków obcych. Dzięki temu można spokojnie zadbać o siebie, własne kompetencje oraz umiejętności. Polacy doceniają wiedzę i chcą rozwijać się zawodowo. Warto o tym pamiętać i dbać o siebie zawsze. Solidne rozwiązania sprawdzają się wyjątkowo. Jest to sprawa godna zainteresowania oraz dająca wiele ciekawych możliwości . Potencjał jest bardzo ważny, ma znaczenie, a kariera wymaga dokładnego planowania. Dla przykładu – osoba, która pragnie zostać specjalistą w branży IT powinna:

  • skończyć studia IT
  • uczyć się języka angielskiego oraz niemieckiego
  • podczas studiów można nabyć wiedzę, ale niezbędna jest praktyka – koniecznie trzeba podjąć staż zawodowy lub pierwszą pracę już na drugim-trzecim roku studiów
  • należy stworzyć porządne CV, być na Linkedin czy Facebooku, ponieważ pracodawcy szukają kandydatów w takich miejscach

Polacy są chętni do rozwoju, zdobywają kwalifikacje i kompetencje, nieustannie rozwijają się.

Studia IT są dopiero początkiem. Bez tego ani rusz.
Niejedna osoba doceni wiedzę, umiejętności oraz zechce pracować w ciekawej firmie i zarabiać pieniądze. Po studiach IT takie możliwości są.  Inne profesje też są perspektywiczne – medycyna, prawo, matematyka to branże dla osób planujących karierę i dążących do osiągania wysokich zarobków.  Polacy są zainteresowani tym, co ważne – wiedzą umiejętnościami, potencjałem. Najwyższej wagi działania są naprawdę nieocenione. Można z nich korzystać przez całe lata. Kompetencje należy aktualizować, podnosić je nieustannie i dbać o ich rozwój. Nie ma wiedzy zdobytej raz na całe życie. Koniecznie trzeba się rozwijać, dbać o siebie, mieć wiele rozwiązań na wiele lat. Jeden scenariusz rozwoju to za mało, w życiu zawodowym zmienia się prace i profesje, dlatego nieustanne podnoszenie kompetencji zwiększa szanse danej osoby na rynku pracy.  O tym zawsze trzeba pamiętać. 

Autor

  • Zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Jego zainteresowania, to budowa serwisów sieciowych pod względem użyteczności i dostępności dla innych użytkowników. Po godzinach zgłębia tematykę finansów, ekonomii i inwestycji.