Zdrowe siedzenie – biurko elektryczne

Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy wiemy, że siedzenie przez cały dzień jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Może powodować bóle pleców i szyi, a ponadto długie okresy spędzone na wylegiwaniu się przyczyniają się do wszystkich złych skutków siedzącego trybu życia, w tym chorób takich jak cukrzyca, choroby serca, a nawet rak.

Zasadniczo, aby być sprawnym i zdrowym, musimy spędzać mniej czasu na naszych tyłkach, a więcej w pozycji wyprostowanej i aktywnej. Ale co jeśli, jak wielu z nas, pracujesz w „biurze”, gdzie jesteś zobowiązany do bycia przywiązanym do biurka przez osiem godzin dziennie?

Biurko elektryczne wspomaga zdrowe siedzenie

Cóż, jednym z rozwiązań może być zainwestowanie w biurko stojące. Wybór pozycji stojącej zamiast siedzącej podczas pracy od dziewiątej do piątej może pomóc Ci rozprostować nogi, spalić więcej kalorii, utrzymać mięśnie w dobrej kondycji, a nawet pozwolić Ci być bardziej produktywnym. Ostatnie badania przeprowadzone na pracownikach call center wykazały, że osoby korzystające z biurka stojącego były o 45% bardziej produktywne niż ich koledzy siedzący.

Istnieje wiele różnych rodzajów biurek stojących. Można by wybaczyć, że nie chcesz bardzo wysokiego biurka umieszczonego w rogu salonu przez cały czas, ale istnieje wiele modeli, które  składają się z powrotem do normalnego rozmiaru po wezwaniu czasu na dzień pracy. Znaleźliśmy 11 najbardziej stylowych biurek stojących na rynku, dzięki którym możesz stworzyć zdrowszą konfigurację bez konieczności kompromisów we wnętrzach.

Biurko z regulacją wysokości

To stylowe biurko stojące podnosi się, gdy jest potrzebne, a następnie składa się do normalnego rozmiaru, gdy odłożysz laptopa. Jest dostępne w kilku kolorach i kosztuje obecnie około 2000 – 3000 zł. Jeśli jesteś skuszony, teraz jest czas, aby kupić to biurko.

Regulowane biurko stojące

Jeśli lubisz czysty, schludny wygląd w swoim salonie, będziesz uwielbiał to klasyczne drewniane biurko stojące. Cały blat podnosi się do góry, abyś mógł pracować, odsłaniając ukrytą szufladę na wszystkie drobiazgi. Po złożeniu biurka nie będziesz wiedział, że cokolwiek się w nim znajduje.

Autor

  • Zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Jego zainteresowania, to budowa serwisów sieciowych pod względem użyteczności i dostępności dla innych użytkowników. Po godzinach zgłębia tematykę finansów, ekonomii i inwestycji.

2 thoughts on “Zdrowe siedzenie – biurko elektryczne

  1. Co prawda elektrycznie regulowane biurka nie przypadły mi do gustu ze względu na cenę, ale może dla kogoś będą dobrym rozwiązaniem.

  2. Trudno mi wyobrazić sobie pracę bez dobrego biurka elektrycznego. Dzięki elektrycznej regulacji wysokości w końcu mogę wygodnie pracować.

Comments are closed.